Druhna? Save The Queen!

Było słów kilka o przygotowaniach, a jak przygotowania to i często druhny. Czyli prywatny orszak. Druhny często przydają się do wspólnego spędzenia czasu na noc przed ślubem :), ale jeszcze bardziej w dniu ślubu. Najpierw, robiąc często kosmiczny chaos podczas przygotowań (np. jedna łazienka vs 5 druhen, a zęby trzeba umyć :) ), aby już później elegancko wprowadzić młodą podczas ceremonii. Jeżeli przyszła panna młoda lubi planować, wyszukiwać, projektować i kreować, to posiadanie orszaku druhen jest idealnym rozwiązaniem. Trzeba wybrać suknie, kwiaty, bukiety, ozdoby, buty. Warto też wspomnieć, że druhnami mogą być przecież dziewczynki, które nie straciły jeszcze wszystkich mleczaków :)

Co z drużbą dla druhny? Tu już różnie, jak kto woli. Byłem na ślubach, gdzie druhna „miała wejście” i swoje 5 sekund sama i tylko sama, ale bywały i śluby, gdzie był komplet druhen i dla każdej drużba w takim samym garniturze. Tak zorganizowane zastępy wprowadzały pannę młodą nie raz, a czasami kilka razy w ciągu dnia. Co więcej, dwukrotnie zmieniając suknie i ozdoby. To się nazywa poświęcenie :)

Role druhen są takie jak świadkowej. Towarzyszy pannie młodej, sprawdza czy sukienka pięknie leży, czy jakiś kosmyk włosów nie pojawił się tam gdzie nie trzeba. Czy welon nie ucieka, czy makijaż nie spływa. Przy życzeniach pomaga z prezentami, kwiatami itp. Późnym wieczorem zaś pomaga np. przy oczepinach, czasami biorąc na siebie „ciężar” niektórych zadań. Torebki, kieszenie, cokolwiek co druhna przy sobie ma, powinny być wypchane chusteczkami higienicznymi, odświeżającymi, agrafkami, nićmi, aspiryną, a i małe nożyczki też pewnie znajdą zastosowanie :). Jednak najważniejszy, absolutnie najważniejszy i najbardziej wyczekiwany przez fotografa (i nie tylko) jest piękny uśmiech druhny widoczny przez cały dzień i wieczór, aż po późną noc.

Tak, w sumie to odpowiedzialna i wymagająca rola ;)

druhny_na_weselu_00a

druhny_na_weselu_00b

druhny_na_weselu_01

druhny_na_weselu_02

druhny_na_weselu_03

druhny_na_weselu_04

druhny_na_weselu_05

druhny_na_weselu_06

druhny_na_weselu_07

druhny_na_weselu_07a

druhny_na_weselu_08

druhny_na_weselu_09

druhny_na_weselu_010

druhny_na_weselu_011

druhny_na_weselu_012

druhny_na_weselu_013

druhny_na_weselu_014

druhny_na_weselu_015

druhny_na_weselu_016

druhny_na_weselu_017

druhny_na_weselu_018

druhny_na_weselu_019

druhny_na_weselu_020

druhny_na_weselu_021

druhny_na_weselu_022

druhny_na_weselu_023

druhny_na_weselu_024

druhny_na_weselu_025

druhny_na_weselu_027

druhny_na_weselu_028

druhny_na_weselu_029

druhny_na_weselu_030

druhny_na_weselu_032

druhny_na_weselu_033

druhny_na_weselu_034Dodaj komentarz

Current day month ye@r *