Usha & Tharan | Londyn

Zapowiedź z ostatniej soboty. Właściwie więcej nie trzeba pokazywać. Najważniejsze chwile są, a najważniejsza z nich?

Mangalyadharanam – ceremonia zapięcia świętego naszyjnika z symbolem Mangalyam na szyi panny młodej. Oczywiście z pomocą sióstr. Sama oczywistość tego momentu może się wydawać ciekawa w naszej kulturze że.. panna młoda przecież musi mieć siostry i w religii Tamilów jest to absolutnie oczywiste :) Mangalyam symbolizuje nie tylko związanie dwóch osób fizycznych, ale również połączenie wspólnego zrozumienia, zaangażowania, wzajemnej miłości i duchowego rozwoju. Symbolizuje dokładnie to co w naszej chrześcijańskiej kulturze obrączka. Ten właśnie moment jest najważniejszy bo uważany za rozpoczęcie małżeństwa. Po zapięciu dzieje się jak u nas przed kościołem – goście klaszczą, a najbliższa rodzina obsypuje parę młodą ryżem i kwiatami/płatkami.

Z fotograficznego punktu widzenia – moment bardzo strategiczny :D Tak ze względu na swoją „ważność”, jak i miejsce. Dzieje się w otoczeniu całej rodziny jak i oczywiście wspomnianych wcześniej sióstr. Wszyscy zaczynają ściskać się wokół pary. W tym momencie status „Fotograf” nie ma żadnego znaczenia. Owszem, praca ma być wykonana, a moment zapięcia uchwycony, ale nie masz taryfy ulgowej na zrobienie Tego zdjęcia. Tips & Tricks :) Pchaj się tak jak wszystkie siostry, ciocie i rodzina. Preferuję już wcześniejsze pozbycie się butów, aby elegancko i legalnie dreptać po części oficjalnej ceremonii. Ustawienie za młodymi jest najlepsze. Uchwycisz moment zapięcia, a młodzi później i tak długo pozują już z zapiętym naszyjnikiem. Coś jak u nas pokazywanie zaobrączkowanych dłoni.

Jest jeszcze moment założenia prawdziwej obrączki przez pana młodego na palcach stopy pani młodej (no bo panną to już formalnie nie jest po zapięciu naszyjnika). Stopa musi być oparta o kamień. Ten moment symbolizuje przysięgę pana młodego wobec pani młodej: „niech nasza miłość będzie tak silna jak ten kamień i funkcjonuje tak sprawnie i gładko jak obrączka założona na Twój palec..” Pełna relacja – już za kilka tygodni, zapraszam :)

 

sri_lankan_hindu_wedding_london_millenium_gloucester_hotel_1

sri_lankan_hindu_wedding_london_millenium_gloucester_hotel_1_bride

sri_lankan_hindu_wedding_london_millenium_gloucester_hotel_traditional_stage

sri_lankan_hindu_wedding_london_millenium_gloucester_hotel_hands

Mangalyadharanam_sri_lankan_hindu_wedding_london_millenium_gloucester_hotel

sri_lankan_hindu_wedding_london_millenium_gloucester_hotel_ring_toes

sri_lankan_hindu_wedding_london_millenium_gloucester_hotel_cake

sri_lankan_hindu_wedding_london_millenium_gloucester_hotel_love_kissDodaj komentarz

Current day month ye@r *