Fotografia ślubna

Fotografia ślubna i reportaż ślubny to najczęściej cały dzień mojej pracy. Zaczynając od przygotowań ślubnych, a kończąc na oczepinach. Przygotowania ślubne najczęściej spędzam z młodą. Jeżeli jest czas i możliwość to pojawiam się również na przygotowaniach pana młodego. Takie sytuacje najczęściej mają miejsce gdy przygotowania odbywają się w jednym miejscu, lub młodzi nie są oddaleni od siebie więcej niż 10 min jazdy samochodem. Przygotowania ślubne zaczynam najczęściej na 2h/3h przed ceremonią, ale jest to zależne od planu dnia każdej pary indywidualnie.

Ceremonia ślubna może się odbyć nie tylko w kościele. Na stronie „o mnie” opisałem różne ceremonie które miałem okazję fotografować. Coraz częściej zdarzają się już śluby cywilne „pod chmurką”, czy w miejscu w którym odbywa się przyjęcie ślubne. Na ceremonii ślubnej jak i później na przyjęciu pojawiam się przed parą młodą. Przed ceremonią ślubną, bez względu, czy jest to ceremonia która odbywa się w kościele, synagodze, meczecie, czy jakimkolwiek innym miejscu, spotykam się z osobą prowadzącą ceremonię, lub odpowiedzialną za jej prowadzenie. Miejsca, choć do siebie podobne, to kulturowo różnią się zasadami które w nich panują, często nawet w obrębie jednego wyznania. Lubię mieć komfort pracy, ale zależy on często również od komfortu pracy tych, którzy pracują tego dnia razem ze mną.

Po ceremonii, kiedy już powoli opada napięcie i rozpoczyna się bardziej zrelaksowana część dnia rozpoczyna się również dla mnie najciekawsza część dnia z punktu widzenia fotograficznego. O ile przygotowania i ceremonia to czas intensywny, piękny i wzruszający, to przyjęcie jest dla mnie największym wyzwaniem pod względem reportażu. Przygotowania i ceremonia to najczęściej praca w obrębie jednego miejsca, z góry ustalonym scenariuszem w bardzo bliskim „sąsiedztwie” pary młodej. W miarę upływu czasu w dniu ślubu moja orbita pracy z parą młodą powiększa się. Przy reportażu jest największa i zawiera w sobie wszystko, młodych z rodziną, gości, parkiet, oraz cały obiekt w którym odbywa się przyjęcie. Do oczepin to czas bardzo intensywny. Przygotowania, ceremonia, przyjęcie i oczepiny to tylko hasła. Każda para to indywidualnych świat przekonań i przygotowań. Dlatego przed ślubem zawsze omawiam dość szczegółowo co ma się wydarzyć i jakie oczekiwania i plany mają państwo młodzi.

Teren jaki obejmują moje usługi fotograficzne w Polsce nie jest niczym ograniczony. Najczęściej jest to województwo Zachodniopomorskie, Szczecin, Świnoujście, Stargard SzczecińskiKołobrzeg, Koszalin, czy Piła. Mazowieckie, Warszawa i Łódź. Lubuskie, Gorzów, czy Trójmiasto, Sopot, Gdańsk, Gdynia. Dojadę w każde miejsce. Poza Polską miałem okazję wykonywać reportaże ślubne w Anglii, Walii, Malezji i na Jamajce. Po więcej informacji na temat ślubów poza granicami kraju zapraszam do działu destynacje.

Szczegółową ofertę reportażu ślubnego prześlę Państwu mailem. Proszę o krótką wiadomość przez formularz kontaktowy.

Fotografia ślubna – ostatnie prace:

Ilona i Grzegorz | Podlasie

Pełna historia

Kasia i Adam | Sopot

Sesja przedślubna | 31.08.2014

Kasia i Sebastian | Łódź

Zapowiedź

Sesja przedślubna Dominiki i Piotra

Zapowiedź

Co weekend, to „podróż” :)

... czyli dlaczego tak mało nowości na blogu

Chrzciny Julii | Warszawa

Reportaż

Stefania i Bilal | Londyn

Zapowiedź

Lan & Jonathan | Londyn

Pełna opowieść

Ania i Michał | Opowieść

Pełna opowieść